.

POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Marciano.pl to internetowa perfumeria z siedzibą w Gorzowie Wlkp. NIP firmy to 5993047899, REGON 081171135, PKD 47752.
 1. Sklep prowadzi sprzedaż detaliczną kosmetyków i perfum za pośrednictwem strony internetowej z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość.
 1. W celu korzystania ze Sklepu niezbędne jest:

 1. -posiadanie dostępu do Internetu,

 1. -posiadanie adresu e-mail,

 1. -zainstalowanie najnowszej wersji przeglądarki internetowej,

 1. -włączona obsługa javascript,

 1. -zainstalowanie wtyczki Flash Player,

 1. -akceptacja plików cookies.

OCHRONA KUPUJĄCEGO

Sklep odpowiada wobec Kupującego za niezgodność towaru z umową, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z późn. zm.). Do każdej paczki dołączony jest dowód zakupu, dzięki któremu kupujący ma prawo odstąpienia od umowy zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Z 2000 r. Nr 2 poz. 271). 

W przypadku odstąpienia od umowy kupujący zobowiązany jest zwrócić towar w ciągu 10 dni licząc od dnia wydania towaru. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. 

W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a kupujący jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Nie przyjmujemy zwrotów odsyłanych do nas za pobraniem. Reklamowany towar należy do nas odesłać z otrzymanym dowodem zakupu (paragon lub fvat) i numerem własnego konta bankowego.

WARUNKI I CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

 1. Złożenie zamówienia w Sklepie oznacza zawarcie przez Klienta umowy kupna - sprzedaży zamawianych produktów z Właścicielem. 
 1. Rejestracji konta można dokonać za pośrednictwem strony www.perfumeriatys.pl wypełniając formularz rejestracyjny w Sklepie internetowym lub logując się za pośrednictwem konta w serwisie społecznościowym. 
 1. Klient zobowiązuje się w trakcie składania zamówienia podać wszelkie informacje niezbędne do realizacji zamówienia zgodnie z prawdą. W przypadku podania nieprawdziwych danych Właściciel ma prawo odstąpić od realizacji zamówienia powiadamiając o tym Klienta.
 1. Finalizacja zakupu jest możliwa, gdy Klient wskaże:

-dane potrzebne do realizacji zamówienia,

  • -zamówione produkty,

  • -sposób dostawy

  • -sposób płatności

 1. Wysyłka zakupionego produktu/produktów zazwyczaj realizowana jest w terminie do 3 dni roboczych, przy czym termin ten liczony jest od daty złożenia zamówienia (w przypadku wybrania formy płatności za pobraniem) lub od momentu potwierdzenia płatności na koncie Sklepu.
 1. Zamówienia drogą elektroniczną można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Zamówienia złożone w soboty, niedziele i święta rozpatrywane będą od rana następnego dnia roboczego.
 1. Sklep obsługuje Klientów mających miejsce zamieszkania lub siedzibę w Polsce oraz poza jej granicami.
 1. Jeżeli po złożeniu zamówienia okaże się, iż zamówiony artykuł jest obecnie niedostępny, Kupujący zostanie o tym niezwłocznie poinformowany za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji Kupującemu przysługuje prawo anulowania zamówienia.

CENY PRODUKTÓW I KOSZTY WYSYŁKI

 1. Ceny zamieszczane przy oferowanym przez Sklep produkcie zawierają podatek VAT i podawane są w złotych polskich.
 1. Cena podana przy produkcie nie zawiera informacji o kosztach przesyłki.
 1. Koszty przesyłki doliczane są do sumy zamawianych produktów (Klient widzi te koszty) i ponosi je Klient.

DOSTAWA

Pragniemy, aby zakupy w Naszej perfumerii były dla Państwa przyjemnością, oraz mając świadomość, jak długą drogę muszą przebyć nasze paczki, dokładamy wszelkiej staranności, aby zabezpieczyć i z góry wykluczyć ewentualne zniszczenia.

Klient ma możliwość wyboru jednej z następujących form płatności: -Pobranie – 20zł
-Zapłata środków pieniężnych przelewem internetowym
-Istnieje możliwość odbioru osobistego- wtedy możliwa jest jedynie płatność gotówką.
Kupione produkty wysyłane są kurierem- koszt przesyłki 15 zł.
UWAGA !! W przypadku nie odebrania przez klienta paczki, ponosi on koszty wynikłe z wysyłki oraz zwrotu paczki.:

REKLAMACJE

Wszystkie towary oferowane Państwu w serwisie marciano.pl to produkty oryginalne, zakupione od licencjonowanych hurtowników, importerów lub dystrybutorów. 

Odpowiadamy za wszelkie wady produktu, które objawią się tuż po otrzymaniu przez Państwa produktu oraz przez cały okres trwania gwarancji. Reklamacja polega na wysłaniu do nas produktu koniecznie wraz z jego opakowaniem, kopii faktury oraz opisu zawierającego przyczyny reklamacji wraz z informacjami kontaktowymi. Poniżej zamieszczamy adres korespondencyjny:
Marciano 
Jarosław Tyszuk
ul. Młyńśka 8/1
66-400 Gorzów Wlkp.

Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu będą rozpatrywane: 

Produkt należy do nas odesłać z otrzymanym dokumentem sprzedaży i uzasadnieniem reklamacji. Nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem. 

ZWROTY

Każdy klient ma prawo zwrócić zakupiony produkt, bez podania przyczyn takiego zachowania. Ma jednak obowiązek wypełnić formularz zwrotu ( domyślny z sieci ), po czym w terminie nie później niż 14 dni odesłać produkt w stanie niezmienionym. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia produktu Sprzedający ma prawo nie przyjąć zwrotu, tym samym odstąpić od umowy z Kupującym i nie zwrócić środków pieniężnych. 

Koszt przesyłki zwrotnej oraz opakowania ponosi Klient. 

Przesyłka powinna być zabezpieczona w taki sposób, by towar nie uległ uszkodzeniu w czasie transportu. Zwrot towaru uszkodzonego podczas przesyłki ze strony Klienta nie będzie uwzględniany.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Marciano.pl zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą klienci sklepu www.marciano.pl mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o ich usunięcia z bazy danych. Sklep www.marciano.pl nigdy nie udostępniał, nie udostępnia i nigdy nie będzie udostępniać żadnych danych osobowych swoich klientów do celów innych niż związanych z realizacją zamówienia. Dotyczy to zarówno danych adresowych, jak i adresów email.